Warning: Use of undefined constant url - assumed 'url' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/viggen/domains/najlepszadroga.pl/public_html/wp-content/themes/gadgetine-theme/functions.php on line 17 Konferencje

Konferencje

Konferencje organizowane przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j. oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „NAJLEPSZA DROGA”:

1) KRAKÓW 2011

Krk2011

Ponad 250 uczestników z całego kraju wzięło udział w konferencji prawnej w Krakowie zorganizowanej przez Kancelarię Prawną Viggen Sp.j. oraz Ogólnopolskie S.U.R.K.S i T.D. „NAJLEPSZA DROGA”, poświęconej rewolucyjnym zmianom prawnym w roku 2011. Na konferencję zgłosili się przewoźnicy z Gdańska, Białegostoku, Warszawy, Rzeszowa, Lublina, Krakowa, Zgorzelca, Jeleniej Góry, Zielonej Góry, Poznania oraz wielu innych regionów Polski, a także przedstawiciele władz wielu stowarzyszeń transportowych, między innymi z Krakowa, Opola, Wrocławia, Białegostoku, Kielc oraz Katowic.

Konferencję otworzył w imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga” Prezes Pan Janusz Czyżewski. W imieniu Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j. uczestników konferencji przywitał Pan Mariusz Miąsko.

Ponad 250 uczestników z całego kraju przywitali także przedstawiciele sponsorów – firmy: ORLEN FLOTA, M.A.N. POLSKA, TRAK ELECTRONICS (producent nawigacji), TimoCom (internetowa giełda ładunków), INVENT SOFTWARE (oprogramowanie dla transportu).

Oprócz wielu treściowych prelekcjach wszyscy uczestnicy wzięli udział w projekcji kilkunastominutowego filmu poświęconemu najnowocześniejszemu oprogramowaniu prawnemu (Wirtualny Audytor), które zostało stworzone dla ochrony posiadacza Certyfikatu Kompetencji Zawodowych, aby nie utracił uprawnień po wejściu w życie przepisów rozporządzenia 1071/2009 WE.

Pan Mariusz Miąsko – założyciel Kancelarii Prawnej Viggen Sp.j. i współzałożyciel Stowarzyszenia „NAJLEPSZA DROGA” zaprosił wszystkich uczestników do przystąpienia i uczestniczenia w pracach S.U.R.K.S. i T.D. „Najlepsza Droga”. Przybyli goście otrzymali folder Stowarzyszenia, deklarację członkowską, pakiet projektów nowelizacji przygotowanych przez Stowarzyszenie „Najlepsza Droga”.

Zwołanie konferencji o tematyce prawnej było wielkim sukcesem oraz strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Okazało się, że przewoźnicy są już mentalnie gotowi, żeby „brać sprawy w swoje ręce” i czynnie uczestniczyć w debacie na temat kierunków zmian w prawie. Organizacja konferencji w chwili, kiedy jeszcze nie rozpoczęły się prace w podkomisji Sejmowej w zakresie uszczegółowienia przepisów rozporządzenia 1071/2009 WE, okazała się słusznym kierunkiem działania. Propozycje i uwagi uczestników konferencji wyrażone w Sondażu zostaną wykorzystane przez S.U.R.K.S. i T.D. „Najlepsza Droga” w pracach podkomisji.

O wielkim zainteresowaniu konferencją świadczy fakt, że 99% uczestników pozostało do ostatniej minuty konferencji co jest wyczynem godnym odnotowania.

Uczestnicy wyrażali pozytywne zaskoczenie, że w tak trudnej i obszernej materii jaką jest prawo udało się w ciągu niespełna 9 godzin jasno, prostym językiem wyjaśnić dziesiątki (o ile nie setki) zawiłości prawnych. Było to możliwe dzięki przygotowaniu przez prawników Kancelarii Prawnej Viggen Sp. J. przeszło 250 slajdów graficznie przedstawiających zakres nadchodzących zmian w prawie.

Podczas Konferencji zaprezentowano kilka błędów w tłumaczeniu rozporządzenia 1071/2009 WE oraz poważny błąd merytoryczny ustawodawcy. Uczestnicy konferencji nie kryli zaskoczenia, a częściowo i oburzenia niską jakością tłumaczeń, co realnie utrudnia im przygotowania własnych firm do nadchodzących poważnych zmian.

Najistotniejszym jednak walorem konferencji był fakt, że przewoźnicy mogli się dowiedzieć w jaki praktyczny sposób można i należy się przygotować do nadchodzących zmian.

Po zakończeniu konferencji chyba żaden jej uczestnik nie miał cienia wątpliwości, że zakres zmian ma charakter rewolucyjny i jest w zasadzie ostatni gwizdek, żeby rozpocząć intensywne prace przygotowawcze do gruntownego przeorganizowania własnych firm.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie i fakt, że organizatorzy nie byli w stanie przyjąć wszystkich zainteresowanych konferencją uczestników, podjęto decyzję o zwołaniu kolejnej konferencji poświęconej zmianom w transporcie w najbliższej przyszłości. Termin kolejnej konferencji zostanie ogłoszony niezwłocznie.

2) TORUŃ 2011

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21 czerwca 2011 roku odbyła się kolejna z cyklu konferencja poświęcona tematyce „Rewolucyjnych zmian w organizacji transportu w 2011 roku, które zostały narzucone rozporządzeniami unijnymi”. Konferencja przeznaczona była prezentacji praktycznych rozwiązań prawnych jakie należy zastosować w firmie transportowej z chwilą wejścia w życie nowych uregulowań, aby nie utracić licencji.

Zakres konferencji obejmował między innymi:

a) reorganizację zasad prowadzenia bazy firmy transportowej,

b) wprowadzenie odpowiedzialności posiadacza Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w firmach transportowych

c) wprowadzenie odpowiedzialności posiadacza Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w firmach realizujących „przewozy na potrzeby własne”

d) odpowiedzi na pytanie jak dostosować dokumentację firmy, aby nie utracić Certyfikatu Kompetencji Zawodowych,

e) zmiany realizacji transportu w ramach nowych zezwoleń,

f) zmiany zasad prowadzenia dokumentacji w firmie transportowej,

g) zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców

h) poważne zmiany w zakresie poświadczenia sytuacji finansowej pojazdów zgłoszonych do licencji.

3) JERZMANOWICE 2011

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konferencja poświęcona była tematyce „Rewolucyjnych zmian w organizacji transportu w 2011 roku, które zostały narzucone rozporządzeniami unijnymi”.

Konferencja różniła się zasadniczo zakresem od poprzedniej, ponieważ zaprezentowane zostały na niej wyniki prac komisji Sejmowej nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym.

4) KRAKÓW 2013

Zdj.1

W dniu 18 czerwca 2013 r. na Sali Kongresowej w Centrum hotelowo ? konferencyjnym Witek w Krakowie odbyła się konferencja pt. ,,Rewolucyjne zmiany w prawie transportowym w roku 2013? dla właścicieli i osób zarządzających w przedsiębiorstwach transportowych.

W trakcie konferencji zostały w sposób szczegółowy omówione wszystkie zmiany, które czekają przedsiębiorstwa transportowe po wejściu w życie nowych przepisów znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym oraz ustawie o czasie pracy kierowców. Jednym z kluczowych tematów, który odbił się największym echem wśród uczestników, była analiza roszczeń kierowców za wypłatę należnych składników wynagrodzenia jak również problem lawiny pozwów ze strony kierowców, z którą walczy obecnie wielu przewoźników.

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji prac stowarzyszenia, którą przeprowadził Prezes Mariusz Miąsko.

Sponsorem głównym Konferencji została Giełda Transportowa TimoCom. Sponsorami wydarzenia byli również Renault Truck Polska oraz DKV, natomiast główny patronat medialny nad wydarzeniem objął największy portal transportowy E-transport. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami i wspólnymi siłami pomagacie nam zmieniać sytuację polskich firm transportowych poprzez przygotowanie ich do nowelizacji przepisów oraz do wszelkich innych zagrożeń, z którymi muszą zmagać się na co dzień!

Na konferencji można było spotkać właścicieli oraz kadrę zarządzającą największych polskich firm transportowych m. in. : Omega Pilzno, Pol-Miedź Trans, PKS Rzeszów, PTS S.A , F.L Polska, ZTE Radom i wielu innych.

Łącznie swoją wizytą zaszczyciło nas ponad 100 uczestników. Cieszymy się z tak ogromnej liczby gości, ponieważ dzięki wam po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu, iż działalność naszej kancelarii jest doceniana przez środowisko transportowe, darzycie nas Państwo ogromnym zaufaniem i powierzacie nam kontrole nad najważniejszymi działami Państwa przedsiębiorstw.

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, której to Kancelaria Prawna Viggen była współtwórcą poprzez uczestnictwo i reprezentowanie strony przewoźników na podkomisji infrastruktury, już od 16 lipca wejdzie w życie, a przez to dojdzie do radykalnych zmian zasad organizacji transportu drogowego. Na mocy znowelizowanych przepisów wejdzie w życie wiele rewolucyjnych i bardzo niebezpiecznych uregulowań.

Najgroźniejsze dla przewoźników są zapisy mówiące o tym, że w przypadku zaledwie dwóch poważnych naruszeń w ciągu, aż dwóch lat firma transportowa i posiadacz CKZ muszą mieć wszczętą procedurę, w ramach której właściwy organ ustali, czy należy cofnąć tzw.: ?dobrą reputację? czego skutkiem będzie utrata CKZ i licencji/zezwolenia.

Kolejną poważną zmianą jest wprowadzenie obowiązku prowadzenia ewidencji dla absolutnie wszystkich osób kierujących pojazdami niezależnie od formy zatrudnienia ? w tym także dla właścicieli firm transportowych, jednak zasady prowadzenia tej ewidencji będą odmienne niż w przypadku kierowców zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Pierwszy raz w historii ustanowiono ponadto wysokie kary finansowe za przekroczenie dziennej normy czasu pracy. Dotychczas obowiązywały wyłącznie sankcje odnoszące się do przekroczenia norm okresów i czasu prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków.

W celu omówienia wszystkich zagadnień powiązanych ze zmianami w przepisach, swoją prelekcję poprowadziło 9-ciu wyspecjalizowanych w prawie transportowym prawników, którzy na co dzień są pracownikami Kancelarii Prawna Viggen.

 

Wszystkich Państwa, którzy nie zdążyli uczestniczyć w konferencji zapraszamy do skorzystania z indywidualnie z usług

Kancelarii Prawnej Viggen!

 

 

 

 

Materiały z konferencji

Przepisy nie do ogarnięcia

 

 

 

Kontakt

ROBIMY TO W CO WIERZYMY...
WIERZYMY W TO CO ROBIMY...
I GDY JEST NAS WIELU...
MOZEMY ZMIENIC OTOCZENIE...
BO LICZY SIE WIARA..
ZE LACZY NAS...

NAJLEPSZA DROGA!

Sieci społecznościowe

Najbardziej popularne kategorie

© 2011 Copyright by "Najlepsza Droga". Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć, treści bez zgody autora zabronione.